OPLÁŠTĚNÍ BUDOV

Naše společnost se od svého vzniku zabývá vývojem, navrhováním, konstrukci a realizaci plášťů budov. V době, kdy jsme se těmito moderními technologiemi ve stavebnictví začali zabývat, to byla zcela nová koncepce ve výstavbě průmyslových objektů, supermarketů, skladovacích hal apod. Tyto moderní fasády ve velké míře nahrazují původní omítkové fasády a téměř ve všech technických parametrech je převyšuji.

V současné době je opláštění budov moderní a elegantní způsob, který pomůže vyřešit mnoho náročných požadavku na obálku nové budovy, jako jsou tepelněizolační vlastnost, požární odolnost, životnost fasády a její barvostálost a v neposlední řadě vysoké nároky na vzhled budovy.

Opláštění hal a budov se provádí izolačními sendvičovými panely s izolačním jádrem z minerální vlny nebo na bázi pěny z polyuretanu či PIR. Volba, jaký panel je vhodné použít, závisí na požadavcích na požárněbezpečnostní řešení stavby (dále jen PBŘ). Obecně lze říci, že tam, kde jsou na PBŘ kladeny vyšší nároky, použije se panel s minerální výplni. Opláštění hal je aplikováno na ocelový skelet nebo betonový skelet, popřípadě na podpůrný rastr. Na nových objektech se taktéž často využívá tzv. skládaných plášťů, kdy je panel nahrazen nosnou kazetou, do které se vkládá izolační vata a finální vrstvu tvoří fasádní plech nebo kazeta či lamela, který bývá často využíván jako designový prvek budovy. Další široké využití těchto moderních plášťů budov je při rekonstrukci starých objektů. Na tomto poli jsme realizovali řadu objektů, kdy se před starou fasádu nakotví podpůrný rošt a na tento rošt se namontuje nová panelová fasáda. Izolační sendvičové panely se rovněž používají jako střešní.

Tento způsob zateplení hal je montážně velmi rychlý a cenově dostupný. Naše firma dodává veškeré lemovací a těsnící prvky (klempířství) k těmto plášťům. Klempířské prvky jsou většinou z lakovaného FeZn plechu ve stejné barvě RAL jako izolační panely. K montáži střešních a stěnových panelů používáme montážní plošiny, jeřáby, závěsné lávky a mnohdy i speciálně navržené zdvihací a manipulační zařízení.

Naše společnost spolupracuje s celou řadou evropských dodavatelů panelů všech možných konstrukcí. Můžeme zde vyjmenovat např. Kingspan, Metecno, Ruukki, Isopan

Zcela samostatnou kapitolou jsou designové pláště, které výrazně tvoří architekturu budovy. Zde jsme již v oblasti, která je svým charakterem blíže strojírenské výrobě. Tyto architektonické prvky se musí velmi pečlivě navrhnout, následuje zpracování výrobní a montážní dokumentace a teprve poté následuje výroba a montáž. Takovýto plášť budovy tvořeny zpravidla kombinaci skla a kovových prvků je sestaven s mnohdy tisíců položek, které výsledně vytváří nepřehlédnutelnou architekturu budovy.

 

 

 

Ing.Martin Klasa

Obchodní ředitel
Tel.: +420 605 248 842
E-mail: martin.klasa@rubing.cz

Kontakt na obchodní oddělení zde